Austriacki DanKuchen w polskiej kuchni

Ostatnie słoneczne dni listopada mieliśmy przyjemność spędzić w pięknym austriackim mieście Linz. Na zaproszenie producenta mebli kuchennych DanKuchen przebyliśmy długą drogę, aby na miejscu odbyć szkolenie połączone ze zwiedzaniem showroom’ów z ekspozycjami kuchni oraz fabryki, w której odbywa się cała produkcja. Oto moja relacja z tego wydarzenia oraz przegląd najciekawszych propozycji producenta.

Istniejąca od ponad 50 lat austriacka firma DanKuchen posiada w swojej ofercie meble kuchenne do zabudowy z wieloma gotowymi, wartymi uwagi rozwiązaniami. Ponad milionem kupionych kuchni mogą cieszyć się wszyscy użytkownicy, którzy zdecydowali się na ich ofertę. Co takiego zatem ciekawego ma do zaoferowania producent, że tak prężnie wprowadza swój produkt na nasz i inne zagraniczne rynki?

Przede wszystkim jakość. Przy frontach mamy do wyboru 5 różnych materiałów: laminat; folia; lakier – połysk, mat; akryl – połysk, mat oraz fornir. Każdy charakteryzuję się dużą odpornością na zarysowania, ciekawym designem i naprawdę ekskluzywnym wyglądem.

Po drugie cena. Wiele rozwiązań i dodatkowych opcji, które w polskiej kuchni robionej na zamówienie jest płatne, w DanKuchen dostępnych jest bez żadnej dopłaty. W ten sposób możemy w podstawowej cenie mieć m.in. szuflady cokołowe lub wykończone szkłem boki szuflad.

Szuflady cokołowe

266_d

Bez nazwy 1

Szuflada wykończona szklanym bokiem

267_d

Dan-Kuchen-kuhinje-po-mjeri-GRANADA-18

 

Zdarza się, że kuchnia ma widoczną boczną ścianę np. lodówki. Zazwyczaj, jeśli fronty wykończone są lakierem, za taki sam polakierowany bok korpusu trzeba będzie dopłacić. W DanKuchen opcja ta zrealizowana będzie bez dopłaty.

 

Po trzecie pomysł. Kilka rozwiązań chętnie sama wykorzystałabym w swojej kuchni, bo lubię gdy funkcjonalność spotyka się dobrym designem. Przede wszystkim zakochałam się we wszystkich wyposażeniach szuflad wykończonych nie plastykowym tworzywem, a okleiną drewnopodobną. Uważam, że tak użyte drewno idealnie wykańcza środek i wprowadza ekskluzywny charakter.

45_d

264_d

7651_eb

szuffront

Detail_62_EXPORT_sRGB

Kolorem drewna może być także wykończony bok szuflad:

Detail_67_EXPORT_sRGB

 

Jedną z ważniejszych, choć wybieranych często na końcu opcji, jest sposób otwierania frontów. Bardzo modne i estetyczne są teraz kuchnie, w których uchwytów w ogóle nie widać – tak zwane kuchnie bezuchwytowe. Niestety wiele osób, które wybrało front z tzw. uchwytem frezowanym od polskiego producenta skarży się na niewygodę i mały komfort podczas ich otwierania. Wiąże się to ze zbyt cienkim frontem, gdzie do nafrezowanego otworu nie każdy może zmieścić swoje palce 😉

Detail_30_EXPORT_sRGB

DanKuchen rozwiązał ten problem pogrubiając front o 3 mm, co sprawia, że komfort otwierania szafki czy szuflady z frezem w tej grubości jest o wiele wyższy.

Przykład kuchni bezuchwytowej

LION 700_1_sRGB

 

Sam komfort zamykania szafek i szuflad wspiera oryginalny system amortyzacji firmy BLUM. BLUMOTION sprawia, że meble zamykają się delikatnie i cicho, niezależnie od prędkości zamykania oraz wagi frontu szafki górnej, drzwi lub szuflady.

Detail_9_EXPORT_sRGB

 

Jeśli jesteś w trakcie wyboru kuchni do nowego domu lub przymierzasz się do wymiany obecnej, oferta DanKuchen zdecydowanie powinna pojawić się na liście ofert do przejrzenia. Mnogość pomysłowych rozwiązań i co najważniejsze jakość, może sprawić, że właśnie meble tego producenta zagoszczą na stałe w Twoim domu.

Na koniec jeszcze kilka gotowych realizacji kuchni DanKuchen:

LIG 700_7_sRGB

LIG 700_2_sRGB

LIG 700_8_sRGB

LIG 700_6_sRGB

LIG 700_5_sRGB

INT 800_1_sRGB

AMU 200_2_sRGB

AMS 400_4_sRGB

 

Zdjęcia: Materiały szkoleniowe DanKuchen

Autor: Marta Czapla

 

Share Button

9 komentarzy on Austriacki DanKuchen w polskiej kuchni

 1. Emilia
  Grudzień 13, 2014 at 3:09 am (3 lata ago)

  Piękne, czyste i funkcjonalne przestrzenie, czyli dokładnie takie jakie uwielbiam.

  Odpowiedz
 2. Maciek
  Grudzień 14, 2014 at 10:34 pm (3 lata ago)

  Taka kuchnia wygląda naprawdę rewelacyjnie. I jest dużo wolnego miejsca.

  Odpowiedz
 3. Koszyki.net.pl
  Grudzień 15, 2014 at 2:40 pm (3 lata ago)

  Eleganckie, proste i niezwykle funkcjonalne meble kuchenne. Ciekawe wypełnienia szafek, komfortowe ułożenie i wszystko pod ręką.

  Odpowiedz
 4. Kasia
  Marzec 5, 2015 at 1:05 pm (3 lata ago)

  Witam

  a jaką grubość frontu lakierowanego ma firma DANkuchen ???

  pozdrawiam

  Odpowiedz
  • Marta Czapla
   Marta Czapla
   Marzec 5, 2015 at 3:59 pm (3 lata ago)

   Witam,
   front z frezowanym uchwytem ma 22 mm, natomiast normalny – 19 mm.

   Odpowiedz
   • Kasia
    Marzec 10, 2015 at 3:57 pm (3 lata ago)

    to również polscy producenci markowych kuchni mają fronty lakierowane pogrubione do 22mm, między innymi Atlas Kuchnie.

    Pozdrawiam

    Odpowiedz
 5. Janusz
  Marzec 11, 2015 at 11:29 am (3 lata ago)

  Porządek w kuchni jak w laboratorium, ciekawe czy wymiary a dokładnie szerokość szafek jest standaryzowana np. jak w Ikea 40, 60, 80 cm.

  Odpowiedz
 6. Franek
  Czerwiec 29, 2015 at 1:52 pm (2 lata ago)

  Bardzo ładne te kuchnie. Zresztą jak większość aranżacji na obrazku 😉 Chętnie zobaczyłbym taką aranżację na żywo.
  Zapraszam do siebie na http://produkcjafototapet.pl/ .

  Odpowiedz

Leave a Reply