Back to school

Back to school to akcja, która przywędrowała do nas z za oceanu i z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Sierpień to miesiąc, w którym witryny sklepowe i internetowe reklamy przypominają nam, że to ostatni miesiąc wakacji i najwyższy czas na rozpoczęcie przygotowań do szkoły. Hasła reklamowe biją po oczach twierdzeniami, że ‚musisz mieć to…’, a i ‚bez tego ani rusz’, co oznacza, że czas najwyższy skompletować szkolną wyprawkę, zakupić niezbędny sprzęt elektroniczny oraz zaopatrzyć się w nowe ubrania i gadżety. Dziś przedstawiam zatem subiektywną listę rzeczy, które oprócz swojej funkcjonalności prezentują także dobry design, bo nie sztuką jest kupić wszystko co się podoba – niech będą to jeszcze rzeczy DOBRZE ZAPROJEKTOWANE 🙂

 

1. Nie ma zmiłuj – jeśli szkoła, to i budzik :] Zazwyczaj z rana nasz zmysł słuchu nie jest zadowolony z jego dźwięku, ale możemy sprawić, że zadowolone będzie chociaż oko.. jak je już otworzymy 😉

Budzik Cube marki Karlsson zachwyca nadzwyczajnie prostym designem. To detal, który dopełnia aranżację, a nie akcent, który wprowadza chaos. Skromny i maksymalnie prosty kształt kostki o drewnianym wybarwieniu wpasuje się w niemal każde otoczenie.

back to school

9design.pl

 

2. Każdy chyba wie jak ważną funkcję pełni odpowiednie nawodnienie podczas nauki. Woda dostarcza naszym komórkom niezbędnego tlenu, który chroni przed zmęczeniem i ciągłym ziewaniem podczas wysiłku umysłowego.

Sagaform Bidon z wkładem na owoce i lód Fresh to propozycja będąca czymś więcej, niż tylko zwykłym bidonem. Smak i właściwości wody możemy poprawić dodając w miejsce specjalnego wkładu owoce, które lubimy. Pomarańcza, cytryna czy arbuz na pewno sprawią, że nasze dzieci wypiją w ciągu dnia więcej wody, niż normalnie miałoby to miejsce.

 

back to school

twojlunchbox.pl

 

3. Jeśli jest woda to przydało by się w przerwie też coś przekąsić. Oferta popularnych lunchboxów jest coraz szersza i potrafi przybrać naprawdę wyszukane kształty. Propozycja marki Black + Blum to ukłon w stronę książek i chęć wpasowania się w tornistrową przestrzeń. W sam raz dla małych naukowców 🙂

 

back to school

czerwonamaszyna.pl

 

4. Niemniej ważna od powyższych pozycji jest przestrzeń w strefie nauki w pokoju dziecka. Łatwo ją zagracić niepotrzebnymi bibelotami, ale i na to są gotowe rozwiązania np. w postaci pięknych organizerów i tablic korkowych.

Pierwszy organizer to zestawienie kwadratowych kieszonek wykonanych z filcu. Monochromatyczne barwy sprawiają, że jest to propozycja wyjątkowo elegancka, idealnie współgrająca z pokojem chłopca.

Druga wersja kieszonkowego organizera jest mniej sztywna w swojej formie. Miękkie kieszonki pomieszczą dużo różnych drobiazgów.

Trzecia propozycja to wielofunkcyjne filcowe panele – wyjątkowy projekt skandynawskiej marki Menu. Karteczki z notatkami, wizytówki, klucze – na wszystko znajdzie się miejsce! Panele świetnie wyglądają osobno, ale jeszcze lepiej w zestawie. W kolekcji dostępny jest również panel-zegar lub lustro oraz prostokątny panel magnetyczny na klucze.

back to schoolwestwing.pl                                                        takeshop.pl                                domhobby.pl

 

Tablice korkowe towarzyszą nam od lat, choć zapewne większość kojarzy je jako zwykłą prostokątną tablicę w brązowym odcieniu korka. Dziś gama tych produktów jest już znacznie szersza i wiele marek może pochwalić się oryginalnymi rozwiązaniami w tym temacie.

Na stronie pakamera trwa kolejna kampania z serii Back to school i to na niej między innymi możemy znaleźć te wyjątkowe propozycje.

Pierwsza z nich to tablica ślad, którą można przykleić do ściany na dwustronnej taśmie lub postawić na biurku. Wesoła dekoracja do pokoju każdego przedszkolaka i młodego szkolniaka.

Druga to tablica z mapą świata. Sprawdzi się w pokoju każdego pasjonata podróży – można na niej poprzyczepiać zdjęcia z wyjazdów w różne zakątki świata lub zaznaczyć wybrane punkty. To także świetna propozycja na prezent.

Trzecia opcja to okrągłe kształty korka umieszczone na czarnej tablicy. Produkt typowy w swoim przeznaczeniu, ale wyjątkowy w formie. Tablica korkowa, która sama w sobie stanowi ozdobę pomieszczenia, w którym się znajduje.

back to school

pakamera.pl  

 

5. Zegarki na rękę są nie mniej ważną pozycją od budzików – pozwalają bowiem kontrolować czas przez cały dzień. Firma Swiss ma w swojej ofercie prawdziwe młodzieżowe perełki. Przekrój kształtów i kolorów jest naprawdę ogromny i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

 

back to school

swiss.com.pl

 

6. Na stronie bonami trwa kolejna akcja promowana hasłem ‚back to school’. Znajdziecie w niej wiele ciekawych i naprawdę pięknych artykułów papierniczych. Jedna z kolekcji o nazwie Notes Tri-Coastal Design Shine Forever proponuje pełne blasku notesy. Na pewno niejedna dziewczynka o takich właśnie marzy.

back to school

bonami.pl

Z kolei notatniki Portico Design Inky Spash, także dostępne w trwającej kampanii na stronie bonami, to propozycja brytyjskiej marki wyspecjalizowanej w produkowaniu rzeczy wyjątkowych. Takiego papiernictwa nie znajdziesz w najbliższym papierniczym. Każdy ich notes, bloczek, piórnik czy zeszyt to prawdziwe dzieło sztuki.

 

back to school

bonami.pl

 

7. Aby pochować wszystkie niezbędne do szkoły rzeczy potrzebny jest plecak. Dla tych młodszych i starszych uczniów na przeciw ponownie wychodzi trwająca kampania na stronie pakamera. Po wpisaniu szukanej frazy naszym oczom ukazuje się co najmniej kilkadziesiąt propozycji stylowo zaprojektowanych plecaków, plecaczków i tornistrów. Zestawienia kolorystyczne i formy, które przybierają sprawiają, że każde dziecko z pewnością znajdzie tam swój wymarzony szkolny niezbędnik.

 

back to school

pakamera.pl

 

Mam nadzieję, że ból kończących się wakacji choć trochę zostanie ukojony dzięki takim właśnie produktom. Kompletowanie szkolnej wyprawki może być bowiem naprawdę ekscytującym zajęciem, a dzieci dzięki niej nie będą mogły się doczekać szkoły i tego aby móc już z wszystkich zakupionych rzeczy skorzystać 🙂

 

Autor: Marta Czapla

 

 

Share Button

Leave a Reply