Poduszki dekoracyjne w wystroju wnętrz

Poduszki dekoracyjne to dobra alternatywa dla tych, którzy nie przepadają za wszelkiego rodzaju figurkami, obrazkami, wazonikami i innymi tego typu bibelotami. Te oprócz funkcji dekoracyjnej nie pełnią bowiem żadnej innej roli. Inaczej rzecz ma się z poduszkami, które mogą być nie tylko dekoracyjne, ale i praktyczne.

Różnorodnością wzorów na poszewkach można podkreślić charakter wnętrza lub wręcz przeciwnie –  stworzyć kontrast dla istniejącego stylu.

Stonowanym, monochromatycznym wnętrzom można nadać nimi akcenty kolorystyczne, rozweselając i ożywiając tym samym przestrzeń, a wnętrzom jasnym i sterylnym poprzez odpowiednie zróżnicowanie faktur, stworzyć wrażenie większej przytulności.

Poniżej mały przekrój dekoracyjnych poszewek w nowoczesnym stylu prezentujący z jakim bogactwem wzorów i kolorów w tym zakresie mamy do czynienia.

1. Szare poduszki w geometryczny wzór

Szarość, podobnie jak biel i czerń, uchodzi za kolor bardzo elegancki, uniwersalny i klasyczny. Decydując się na dodatki w tym kolorze warto zaszaleć np. z kolorem na ścianie, aby dodać wnętrzu ‚smaku’. Geometryczne wzory na poduszkach dobrze sprawdzą się w pokoju młodzieżowym, choć w nowoczesnym salonie także będą mile widziane.

szare poduszki dekoracyjne
fot. pinterest.com

 

2. Poduszki w kolorze miętowym

Kontrastowa biel z czernią w połączeniu z ożywczą miętą to również udana propozycja do młodzieżowego pokoju. Wyraziste wzory w tym zestawieniu kolorystycznym pobudzają zmysły i wprowadzają do wnętrza pozytywną energię.

miętowe poduszki dekoracyjne
fot. pinterest.com

 

3. Poduszki w intensywnych kolorach

Soczyste kolory lubią towarzystwo stonowanej szarości. Chcąc ożywić zatem monochromatyczne wnętrze, ale jednocześnie zachować jego elegancję, postaw na dodatki w jednym zdecydowanym kolorze. Baw się tylko jego odcieniami.

kolorowe poduszki dekoracyjne
fot. pinterest.com

 

4. Poduszki biało-czarne

Aranżacje w bieli i czerni wymagają dobrego wyczucia i smaku. Aby wnętrze nie było nijakie ważne jest wówczas umiejętne zestawienie faktur. Wybierając jednak poduszki w nowoczesne wzory w tym zestawieniu kolorystycznym warto ich użyć, podobnie jak szarych, w zestawieniu z kolorową ścianą lub innymi dodatkami w intensywnym kolorze.

biało-czarne poduszki dekoracyjne
fot. pinterest.com

 

5. Szaro-miętowe poduszki

Delikatna szarość i mięta to bardzo często spotykane ostatnio połączenie kolorów w pokoju dziecięcym. Pomieszczenia w tych odcieniach dają uczucie czystości i świeżości, tak mile widziane w otoczeniu małych dzieci.

poduszki szaro miętowe
fot. pinterest.com

 

6. Poduszki w odcieniach złota

Kolor złoty znakomicie dopełnia aranżacje w chłodnej kolorystyce. Dzisiaj złoty kolor ścian niekoniecznie musi kojarzyć się z przepychem i bogactwem, ale nowoczesnością i kreatywnością. Niezwykle ciepły kolor złoty sprawdzi się w każdej aranżacji wnętrza, zarówno w stylu retro, klasycznym, jak również w nowoczesnymi glamour czy bardziej awangardowym. Poniższe przykłady poduszek dają wrażenie lekkości i świeżości. Nie wzbudzają uczucia przepychu i idealnie sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach.

złote poduszki dekoracyjne
fot. pinterest.com

 

7. Poduszki ze wzorem kamiania

Dekoracyjny wzór kamienia to już nie tylko domena blatów w kuchni czy obudowy kominka. Dziś możemy go spotkać także na poduszkach. Choć jest czystą imitacją, subtelnie użyty może ozdobić salonową kanapę.

poduszki dekoracyjne ze wzorem kamienia
fot. pinterest.com

 

8. Poduszki czarno-białe z dodatkiem złota

Złoto w kontrastowym towarzystwie bieli z czernią to bardzo charakterna propozycja przed którą ciężko przejść obojętnie. Taka poduszka rzucona na salonową sofę czy sypialniane łóżko na pewno będzie przyciągać wzrok i nadawać wnętrzu ‚smaczku’.

poduszki dekoracyjne czarno biało złote
fot. pinterest.com

 

9. Poduszki w odcieniach pudrowego różu

Złoto, miedź i srebro to najlepsi przyjaciele pudrowego różu, który dawno już przestał być traktowany jako infantylny i dziewczęcy. Róż fantastycznie złagodzi ciemne drewno i nada lekkości i świeżości nowoczesnym wnętrzom. Obowiązkowy dodatek we wnętrzu każdego romantyka.

poduszki dekoracyjne pudrowy róż
fot. pinterest.com
 
 
 
Autor: Marta Czapla
 
 
Share Button

1 Comment on Poduszki dekoracyjne w wystroju wnętrz

  1. KORA
    Sierpień 1, 2017 at 12:14 pm (3 miesiące ago)

    czerń i mięta oraz szarość i mięta – dla mnie połączenie idealne

    Odpowiedz

Leave a Reply