Nietypowe wykończenie podłogi w domu

Wykładzina, panele, płytki to jedne z najpopularniejszych materiałów stosowanych do wykończenia podłogi i to za nimi zazwyczaj oglądamy się urządzając nasze wnętrza. Szeroka gama produktów jakie oferuje rynek jest jednak o wiele szersza. Przyjrzyjmy się zatem rozwiązaniom, które obiegają trochę od rutyny i nadają wnętrzom bardziej indywidualny charakter.

1. Betonowa wylewka wykańczana jest zazwyczaj dekoracyjną posadzką. Istnieje jednak opcja, że zostawimy na podłodze tylko ten, odpowiednio zabezpieczony, materiał i uzyskamy tym samym bardzo modną podłogę betonową.

posadzka-cienie-laczenie-d
bautech-export.ru
 
NSE/04/10;M/01/11;MU/04/11;UU/03/12;M/06/12;
muratordom.pl
 
75106c06f665b7
matexi.pl
 
 

2. Sztuczna trawa użyta np. w pokoju dziecięcym daje niezliczone możliwości aranżacyjne – tym bardziej, że nie musi być tylko zielona. Sztuczna trawa na BelgijskaTrawa.pl  jest niebieska, czerwona, brązowa… Zielona idealnie sprawdzi się u kibica piłki nożnej, gdzie podłoga będzie inspirowana boiskiem. Niebieska trawa może znaleźć się w miejscu, gdzie potrzebna będzie imitacja wody.

 
1
belgijskatrawa.pl
 

Szeroki wybór struktur i kolorów oraz atrakcyjna cena czyni ten materiał łatwo dostępnym i coraz bardziej pożądanym. Na pewno nie pozostanie też niezauważona przez gości, a właściciele będą mogli cieszyć się oryginalnie wykończonym wnętrzem przez długie lata.

breathtaking-kids-room-with-colorful-application-emphasized-with-sky-ceiling-mural-and-grass-look-grenn-rug
plusroom.net
 
Game-Room-Decorating-Ideas-Hammock-Grass-Carpetvissbiz.com
 
bigbugshow1
asgoodasgrass.co.uk
 
fantastic-decoration-teen-workspace-interior-grass-ruggagforfun.com
 
1c0aa326943aa8daf2f3879e0df3ca7c
pinterest.com
 
 

3. Z korka produkuje się parkiety, płytki, boazerie i panele. Jest to materiał popularny ze względu na swoje wyjątkowe zalety – bardzo lekki (powietrze to 90% jego objętości i ok. 50% masy), nieprzepuszczalny dla cieczy i gazów, a także niepodatny na działanie wilgoci.

Nie ulega odkształceniom. Słabo przewodzi ciepło, więc dobrze izoluje termicznie. Dzięki swojej komórkowej budowie ma zdolności pochłaniania drgań, fal dźwiękowych i wibracji. Jest antystatyczny, nie przyciąga więc i nie pochłania kurzu, dlatego nie stanowi zagrożenia dla alergików i astmatyków. Jest trwały i mimo upływu lat nie traci swoich właściwości.

Sprytna podłoga korkowa_dom_eu
dom-i-ogrod.dom
 
podloga-korkowa
regiodom.pl
 
podloga-korkowa5
dom.pl
 
natural-cork-flooring-190662
home-u.pl
 
 

4. Równa, gładka, błyszcząca lub matowa posadzka żywiczna do tej pory królowała na podłogach hal produkcyjnych czy budynków użyteczności publicznej. Dziś z uwagi na liczne zalety i niebanalny wygląd posadzka epoksydowa awansowała i zaczęła się coraz częściej pojawiać także w domach jednorodzinnych. To niebanalny i niezwykle praktyczny pomysł na podłogę. W przypadku posadzek żywicznych przeznaczonych do wnętrz mieszkalnych sami możemy zadecydować o kolorach i wzorach na naszej podłodze. Kolorystyka żywic czołowych producentów obejmuje bowiem całą paletę RAL, a dodatkowo można w niej zatopić płatki dekoracyjne – o różnej wielkości i kolorach.

 
Żywica-epoksydowa-aranżacje-caparol-white-angel-2-940x475
caparolwroclaw.pl
 
4fe489c75996e
myfloor.pl
 
4fe489d419a26
myfloor.pl
 
500ebcc86c27d
myfloor.pl
 
aktcolledani
tilia.com.pl
 
13
smartfloor.pl
 
 

5. Oprócz ściennych, dostępne są też szklane pustaki podłogowe o większej wytrzymałości. Mogą być kwadratowe oraz okrągłe. Wykonane ze szkła niebarwionego, dostępne w kilku wzorach, są transparentne bądź matowione. Wszystkie nadają się do budowy np. stopni schodów, podłóg podwieszanych, antresoli, mostków, trapów. Możliwe jest również zbudowanie z nich stropu, będącego zarazem podłogą następnej kondygnacji.

modern-contemporary-loft-apartment-with-glass-floor-design-945x708
tapja.com
 
glass-floor-ceiling-designs-modern-interiors-1
tapja.com
 
szklane-schody
aranzacjawroclaw.gao.pl
 
18kwvxwv8dsi8jpg
gizmodo.com
 
 
 

  Autor: Marta Czapla

 

 

Share Button

14 komentarzy on Nietypowe wykończenie podłogi w domu

 1. Adrian
  Styczeń 1, 2015 at 12:25 pm (3 lata ago)

  Ciekawa sprawa jeżeli mowa o kwestiach przygotowania domu. Jednak w kwestiach prawidłowego doboru elementów wystroju trzeba brać pod uwagę takie aspekty jak wielkość, możliwości zabudowy i wiele więcej. Zdjęcie z kominkiem to ciekawa sprawa jednak żeby to wszystko wypaliło trzeba sprawdzić wiele pokątnych elementów domu

  Odpowiedz
 2. Amelia
  Styczeń 20, 2015 at 9:35 am (3 lata ago)

  Ostatnia podłoga jest trochę przerażająca 😛

  Odpowiedz
 3. Ada
  Styczeń 29, 2015 at 3:04 pm (3 lata ago)

  Gładkie powierzchnie są ładne dla oka lecz niebezpieczne szczególnie w kuchni poważnie, miałam już nieprzyjemną sytuację omal nie wybiłam zębów 🙁 Powierzchnie chropowate za to są i bezpieczne i potrafią przyciągać oko, ale z drugiej strony trudniej o utrzymanie czystości i tego „połysku”. Może się mylę ale gdybym miała inwestować wybrałabym bezpieczniejsze rozwiązanie, choć nie ulega wątpliwości, gładkie powierzchnie zawsze będą ładniej wyglądały.

  Odpowiedz
 4. Ania
  Luty 3, 2015 at 7:48 am (3 lata ago)

  Nigdy wcześniej nie spotkałam się z podłogą z korka, a tu wygląda bardzo ciekawie. Poza tym cenowo chyba też wychodzi całkiem optymalnie. Muszę wziąć pod uwagę takie rozwiązanie podczas wakacyjnego remontu w salonie:)

  Odpowiedz
 5. Wojciech
  Marzec 5, 2015 at 9:41 pm (3 lata ago)

  Może i nietypowe i drogie, ale jakie piękne. Jestem pod wrażeniem i na pewno będę chciał u siebie takie rozwiązania zastosować.

  Odpowiedz
 6. Komfiro.pl
  Lipiec 1, 2015 at 1:01 pm (2 lata ago)

  Niektóre panele podłogowe imitują płytki. jest to ciekawe połączenie, bardzo zbliżone do szarej podłogi na zdjęciu biura z metalowym krzesłem. I co ciekawe, wcale nie takie drogie jak się wydaje 😉

  Odpowiedz
 7. Natalia
  Luty 28, 2016 at 5:31 pm (2 lata ago)

  Betonowa wylewka jest moim numerem jeden. Najładniejsza i najtrwalsza.

  Odpowiedz
 8. Automatyzacja Druku | - Part 4
  Sierpień 5, 2016 at 3:38 pm (1 rok ago)

  Niektórzy decydują się na domki kanadyjskie, w których można mieszkać cały rok. Jest to szybkie i ekonomiczne rozwiązanie, a do tego, jeśli chcielibyśmy domek do 30 metrów kwadratowych, nie potrzebujemy zgody na jego budowę, co znacznie skraca czas załatwiania formalności budowlanych.

  Odpowiedz

2Pingbacks & Trackbacks on Nietypowe wykończenie podłogi w domu

Leave a Reply