Sztuczna trawa w ogrodzie

Sztuczna trawa kojarzy mi się przede wszystkim z wielkopowierzchniowymi miejscami jak np. boisko piłkarskie czy kort tenisowy. Pozwala na pewno na większą eksploatację nawierzchni w każdych warunkach pogodowych, co jest dość istotnym czynnikiem przy rozgrywaniu ważnych sportowych spotkań. Czy może mieć zatem równie dobre zastosowanie w prywatnych przydomowych aranżacjach?

Osobiście nie jestem zwolenniczką sztucznych materiałów i ich nadmiernemu stosowaniu w aranżacjach przestrzeni, ale czy zawsze sztuczne znaczy gorsze? Przyjrzyjmy się faktom – mieszkamy w strefie klimatu umiarkowanego przeżywając cztery pory roku, które nie zawsze dobrze „traktują” trawę w naszych ogrodach. Czy jesteśmy zatem skazani na widok wysuszonej, spalonej słońcem zieleni latem i zmarzniętej po zimie?

P8098333
iw-od-nowa.blogspot.pl
 

Dla tych, którzy chcą cieszyć się soczystą zielenią przez cały rok rynek przygotował ofertę, która na pewno zadowoli nawet najbardziej wymagających.

Dla przykładu na stronie sztuczna-trawa.eu znalazłam ponad 50 różnych rodzajów traw, co daje spory wybór każdemu poszukującemu alternatywy dla naturalnej zieleni. Firma oferuje cały przekrój traw do zastosowania zarówno na większych płaszczyznach miejsc publicznych, jak i mniejszych, prywatnych. Przed zakupem takiej trawy warto rozejrzeć się za firmą, która oferuje produkt posiadający wszelkie niezbędne atesty dopuszczające do sprzedaży, gdyż na rynku ponad 70% tego typu towaru to chińskie, szkodliwe dla  zdrowia podróbki.

sztuczna-trawa2
trawa-krajobrazowa.pl
 
kort-na-tlo-1280x536
korttenisowy.eu
 
0001OPOUN15P3A63-C116-F4
euro.interia.pl
 

Sztuczna trawa może znaleźć zastosowanie w takich miejscach jak basen, balkon, ogród, wystawy sklepowe, imprezy masowe, ale także jako wykładzina we wnętrzach. Użyta np. do aranżacji pokoju dziecięcego, może zbudować niesamowity klimat tego miejsca i stać się alternatywą zewnętrznego placu zabaw. O ile w ogrodzie mamy wybór jaki rodzaj trawy chcemy pielęgnować, o tyle w mieszkaniu prawdziwej trawy raczej sobie nie posiejemy 🙂

images
indechouse.net
 
sztuczna_trawa
allegro.pl
 
A 1236805
architekturawnetrz.pl
 
4
dekoratorniatv.pl

 

Jak każdy produkt imitujący ten naturalny, sztuczna trawa ma na pewno swoich zwolenników i przeciwników. Nie można jednak odmówić jej pewnych estetycznych i funkcjonalnych zastosowań, które sprawdzą się zarówno na wielkopowierzchniowych boiskach, jak i w przydomowym ogródku. Jest wiecznie zielona – dobry producent daje na to wieloletnią gwarancję – no i rzeczywiście można ją pomylić z prawdziwą. Jedni jednak zawsze będą woleli własnoręcznie dbać i kosić przydomowy trawnik, inni zaś znajdą korzyści w pominięciu tego obowiązku. Nie każdemu idealny wygląd jest w stanie zastąpić prawdziwy zapach i naturalne niedoskonałości, ale przecież w życiu jak to w życiu – zawsze warto mieć wybór 🙂

21800jula_sztuczna_trawa_3
zielonyogrodek.pl

 

Autor: Marta Czapla

 

Share Button

11 komentarzy on Sztuczna trawa w ogrodzie

 1. Jasiek94
  Listopad 27, 2014 at 10:20 pm (3 lata ago)

  ja sztucznej trawy używam na balkonie sprawdza się w 100%, ładnie wygląda i w dodatku jeszcze łatwa jest w czyszczeniu.

  Odpowiedz
 2. Marcin
  Grudzień 10, 2014 at 12:32 pm (3 lata ago)

  Wygląda efektownie, nie trzeba jej przycinać, ale czy to rozwiązanie do ogrodu? Dla mnie nie. Na tarasie czy balkonie chętnie bym ją widział, ale jednak w ogrodzie preferuję rozwiązania naturalne, nawet jeśli trzeba się z trawą męczyć.

  Odpowiedz
  • Josee
   Kwiecień 8, 2015 at 2:02 pm (3 lata ago)

   świat jest piękny ale nie dostrzegamy tego bo? bo sparwy przyziemne zajmują nam za dużo czasu, chęci, sił a przecież wystarczy się zatrzymać na chwile i złapać wiatr w dłonie przygarnąć usmiechy ludzi ktf3rzy nas mijają docenić że możemy być tu i teraz bo przecież nikt nie żyje za kare Ps.fantastyczne cytaty ukłon w Twoja strone za bloga pozdrawiam:)

   Odpowiedz
 3. Wiktoria
  Grudzień 16, 2014 at 3:14 am (3 lata ago)

  Przynajmniej dla mnie sztuczna trawa w ogrodzie to coś czego nigdy bym nie zastosowała. Całkowicie zgadzam się z powyższym komentarzem Marcina.

  Odpowiedz
 4. Sagrario
  Kwiecień 9, 2015 at 8:52 am (3 lata ago)

  Racja, świat jest piękny. Ale człowiek powoli go nizczsy. Kiedyś niebo, trawa, woda, wszystko będzie szare, jak nasze twarze, ktf3re zdziwione nie będą potrafiły się w tym odnaleźć. Pozdrawiam :*)

  Odpowiedz
 5. Kliknij
  Kwiecień 8, 2016 at 11:17 pm (2 lata ago)

  To co przeczytałam na pewno mi się przyda, dzięki za wpis

  Odpowiedz
 6. Michał Sobczak
  Sierpień 3, 2016 at 4:11 pm (1 rok ago)

  Dzięki za ciekawe i użyteczne informacje – oby więcej takich!

  Odpowiedz
 7. Renata
  Listopad 1, 2016 at 8:05 pm (12 miesięcy ago)

  Bardzo ciekawy wpis, prosimy o jeszcze – zostane stalym odwiedzającym na blogu 🙂

  Odpowiedz
 8. Jurek
  Sierpień 18, 2017 at 12:12 pm (2 miesiące ago)

  Tak tak, dobry wpis, popieram

  Odpowiedz

1Pingbacks & Trackbacks on Sztuczna trawa w ogrodzie

Leave a Reply